prolife
26 اسفند 1401 - 23:02

آرامش بهاری ویژه برنامه شاخص اوقاف و امور خیریه در بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت طرح نوروزی آرامش بهاری به عنوان یکی از مهمترین و شاخص‌ترین برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است که هر ساله در ایام نوروز در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی با اشاره به اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در سطح بقاع متبرکه شاخص کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: از نظر موقعیت مذهبی و جغرافیایی وجود حرم مطهر امامزادگانی مانند حضرت بی بی حکیمه(س) ،حرم مطهر امامزاده محمود چاروسا، حرم مطهر امامزاده شاه مختار، حرم مطهر امامزاده میرسالار امامزاده قاسم ،حرم مطهر امامزاده عبدالله، حرم مطهر امامزاده جعفر، حرم مطهر امامزاده علی، حرم مطهر امامزاده بی بی زهرا خاتون،بقعه متبرکه باباحاجی ، حرم مطهر امامزاده آقامیر،حرم مطهر امامزادگان ابراهیم اسدالله، حرم مطهر امامزاده محمود درب کلات،حرم مطهر امامزاده سید محمد علیه روستای سرآبیز اهمیت خاصی دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: 225 بقعه متبرکه در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارند که در ایام مختلف از جمله نوروز، زائر فراوانی را به سمت خود جذب می‌کنند بنابراین پیش‌بینی امکانات لازم برای اسکان موقت آنها و نیز ارائه خدمات فرهنگی به آنها ضروری است.

وی با بیان اینکه اقدام اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری شایسته تقدیر است، گفت: زائرانی که به بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد مشرف می‌شوند آمادگی بهره‌مندی از امور فرهنگی و دینی را دارند و به همین دلیل، ایجاد امکانات لازم برای این مهم در حرم‌های مطهر امامزادگان نقش بسزایی در توسعه فرهنگ زیارت و گسترش مفاهیم ناب شیعی دارد.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی گفت: طرح نوروزی آرامش بهاری با رویکرد تقویت باورهای دینی و ارتقای فضای معنوی جامعه در ۳۰ بقعه متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد در ایام نوروز اجرا می شود.

وی از برپائی خیمه‌های معرفت و استفاده از روحانیون برای بیان مباحث آموزشی و فرهنگی و احکام خبر داد و تصریح کرد: در بقاع متبرکه مجری طرح نوروزی آرامش بهاری، نماز جماعت و طرح هفت سین قرآنی و قرار دوازدهم برگزار می‌شود.

نصیرالاسلامی بیان کرد: ایجاد فضایی مناسب و معنوی همراه با مسایل فرهنگی و هنری آموزنده از برنامه‌های مهم و محوری طرح آرامش بهاری است که امسال شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود و نقش مهمی در ارائه خدمات به زائران و گردشگران مذهبی دارد.

انتهای پیام/ ۸۲۰۲۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098290